• Damir

Uwaga oszuści!!!Użytkownicy internetu zaczęli otrzymywać listy z informacją, że do ich miasta przybyła epidemia - korona wirusa. Nie daj się nabrać na tę sztuczkę.


Oszuści internetowi zaczęli wykorzystywać zamieszanie i strach przed ludźmi, którzy boją się zarażenia korona wirusem. Wiele z nich to ofiary cyberprzestępców próbujących uzyskać dostęp do danych osobowych (poufnych). O tym pisze Business Insider.


Badacze cyberbezpieczeństwa zidentyfikowali liczne ataki phishingowe, zaczynając od prostej listy mailingowej. W nich oszustów reprezentują pracownicy Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorób (CDC) lub Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i informują, że przypadki korona wirusa zostały zarejestrowane w twoim mieście. Ponadto zaleca się skorzystanie z linku lub wprowadzenie danych poczty, aby przeczytać więcej informacji o przypadkach infekcji.


Linki w literach mogą wyglądać jak prawdziwe, które przekierowują na strony CDC lub WHO, ale jest to mistyfikacja. Przesunięcie kursora poniżej spowoduje wyświetlenie prawdziwego adresu e-mail, który nie wróży dobrze. Może to być link do pobrania złośliwego oprogramowania lub fałszywa strona w witrynie znanej organizacji, która wymaga danych pocztowych.

48 wyświetlenia

lomzaczr@gmail.com 

Tel: +48 729 475 811

pomoc uchodźcy praca mieszkanie wiadomości legalizacja pobytu

2018. Damir